A+ A A-

Karadenizin Mavi ve Yeşiline Amasra’dan Başlayın

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil kasabasıdır. Özellikle son yıllarda bu yöre, Safranbolu turları içine dahil edildiğinden dolayı çok sayıda yerel turist almaktadır. Burası yaz kış ziyaretçi alsa da, yaz döneminde güzel denizinden ve yapılan turlardan ötürü daha bir kalabalıklaşır ve popüler hale gelir.

Amasra oteller bakımından da, Karadeniz’in alternatifli yerleri arasındadır. Yaklaşık 7 – 8 bin nüfusa sahip bu yerleşim yeri, konaklama kapasitesi olarak yeterli sayıya sahiptir. İlçede 15’in üzerinde otel, 20’nin üzerinde de pansiyon bulunmaktadır. Bunun yanında, günübirlik ziyaretçi sayısı da oldukça fazladır.

Ne Yapılır?

3000 yıllık tarihiyle, eski bir yerleşim yeri olan Amasra’da gezilecek yerler arasında ilk sırada kaleyi gösterebiliriz. Tarihi dokusu sebebiyle bunun yanında, kilise, konak, meşhur müze ve mağaralar da Amasra tatilinde gezip görmeniz yerler arasındadır.

Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı döneminden kalma eserlerin olduğu müzeyi gezebilir,
Ağa Konağı,
Gürcüoluk Mağarası,
Bedesten,
Kilise
Şeker Kanyonu,
Kuşkayası,
Bakacak Tepesi ve
Kadınlar Pazarını dolaşabilirsiniz.

Sahilde deniz keyfi yapabilir,
Sahildeki lokantalarda taze balık çeşitlerini ve meşhur salatasını yiyebilirsiniz.

Konaklama Fiyatları

Amasra’da konaklama fiyatları genel olarak standart seviyelerdedir. Bu şirin ilçede tatil yapmak istediğinizde, yöredeki hemen hemen tüm otellerde ortalama kişi başı 60 – 70 TL’lik fiyatlarla kalabilirsiniz. Konsept oda kahvaltı şeklindedir.

Turlar

Yörenin İstanbul ve Ankara’ya çok uzak olmaması, buraya hafta sonlarında turlar düzenlenmesini sağlar. Safranbolu turlarının içinde bir günlük programa sahip Amasra, dönüş yolu öncesinde günübirlik gidilen bir merkez özelliği taşırken, özellikle son yıllarda Amasra – Çakraz destinasyonu şeklinde, ilçe merkezinde konaklamalı buraya özel turlar düzenlenmektedir. Çoğunlukla Cuma gecesi hareket eden tur firmaları, Cumartesi ve Pazar günü çevreyi gezip, Pazar öğleden sonra dönüş için hareket etmektedirler. 1 gece kalmalı turların fiyatları 200 – 250 TL aralığındadır.

Ulaşım

İlçeye en çok ziyaret, çevre illerden ve İstanbul’dan yapılmaktadır. Değişik bir tatil yöresi görmek isteyenler için ideal bir merkez olan Amasra’ya çoğunlukla karayolu ile ulaşım sağlanır. İstanbul ve Ankara’dan gelenler için güzergah Karabük üzerindendir.

Ayrıca yakın geçmişte Çaycuma’ya yapılan havaalanı, ilçeye 55 km mesafededir. Diğer merkezlere mesafeler şunlardır :

Safranbolu  : 90 km
Zonguldak   : 100 km
Ankara         : 300 km
İstanbul       : 435 km
Bursa           : 445 km

Tatil rehberi olarak, yorum ve şikayetlerinizi de yapabileceğiniz Karadeniz’in bu cennet köşesinde, sizin de mutlaka konaklamalı ya da günübirlik bir gezi yapmanızı öneriyoruz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome