A+ A A-

Mavi Bayraklı Ayvalık Denizlerinde Yüzmenin Keyfini Çıkarın

Ayvalık PlajlarıAyvalık, çevresindeki birçok irili ufaklı adasıyla şirin ve doğal bir tatil beldesi. Etrafındaki adalardan Cunda Adası haricindeki hiçbir adada yerleşim yoktur. Tüm bu adalar Milli Park ilan edildiğinden koruma altındadır. Bu sebeple dokunulmamış tertemiz kumsal ve denizlere sahipler.

Tatilin, güneşin ve denizin tadını Ayvalık’ta yaşadıktan sonra başka bir yerde güneşlenemeyecek, başka bir denizde yüzemeyeceksiniz.

Sarımsaklı Plajı: Ayvalık merkeze sadece 5 dakika uzaklıkta olan Sarımsaklı Plajı 7 km uzunluğa sahip mavi bayraklı olmasıyla ünlüdür. Deniz suyu oldukça berraktır. Öyle ki metrelerce derini rahatlıkla görebilirsiniz. Kumsalı incecik kumdan altın sarısı bir özelliğe sahiptir.

Plaj boyunca konaklama yerleri, kafeler, restoranlar, bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Armutçuk Plajı: Armutçuk Ayvalık’ın kuzeyinde bulunuyor. İnce kumlu sapsarı bir plajı var. Girişte herhangi bir ücret ödenmiyor.

Sarımsaklı PlajıPatriça Plajı: Cunda Adası’nın kuzeyinde bulunan Patriça ya da eski adıyla Pateriça saklı kalmış bir cennet gibi. Günümüz koşullarının kirletemediği bakir bir alan. Bu küçük köyde Rumlardan kalma 25 civarında ev bulunuyor. Doğal bir sahili var. Sahilinden ziyade denizi ile ünlüdür aslında. Patriça denizi teknolojinin henüz kirletemediği, keşfedilmesi gereken bir yer. Hem deniz hem de kara yoluyla ulaşabilirsiniz.

Duba Mevkii: Cunda Adası yolu üzerinde bulunan Duba Mevkii, harika Ayvalık sahillerinden biridir. Belediyenin plajı olduğundan halka açık ve ücretsiz bir plajdır.

Altınova: Ayvalık’a bağlı küçük bir tatil beldesi olan Altınova, diğerlerinde olduğu gibi tertemiz kumsal ve denizlere sahiptir. Etrafındaki ormanlık alan ile gezi, piknik ve dinlenme olanağı da sunmaktadır.

Ortunç Plaj Beach Club: Cunda Adası’nın büyük bölümü diğer tüm Ayvalık adaları Milli Park ilan edildiğinden yerleşim yasaklanmıştır. Dolayısıyla tüm bu alanlarda kirletilmemiş tertemiz sahil ve denizler bulunmaktadır. İşte Ortunç Plajı da bu sebepten mavi bayraklı bir denize sahiptir. Suyun altında deniz gözlüğüyle baktığınızda metrelerce uzağı net bir şekilde görebileceğiniz kadar denizdir. Ayrıca Ortunç Club’a ait olan sahildeki Beach Club’ta da gün boyu kendinizi müziğin ritmine bırakabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome