A+ A A-

Ayvalık Ulaşım

Kuzey Ege civarının merkez şehirlerinden olan Ayvalık, ulaşım bakımından ana yol üzerinde olup çevre il ve ilçelere yakın mesafelerde yer alır. Güney Marmara’ya 2 saatlik mesafede oluşu, özellikle deniz otobüsü seferlerinin yapılmaya başlanmasından sonra Ayvalık’a gidişi kolaylaştırmış ve kısaltmıştır.

İstanbul’dan gelecekler için Yenikapı – Bandırma arasında yapılan seferlerle 2 saatte Bandırma’ya, oradan da 2,5 saatlik yolculukla toplamda 4,5 saatte Ayvalık2a gelinebilmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda Edremit’te hizmete giren Körfez Havaalanı sayesinde de artık büyük şehirlerden 1 saatten az bir yolculukla Edremit’e, oradan da 45 dakikalık kısa bir süreyle de bu turizm şehrine rahatlıkla ulaşılmaktadır.

İstanbul’dan özel aracıyla gezerek gelmeyi tercih edenler Tekirdağ – Çanakkale istikametini, ya da Yalova – Bursa – Balıkesir istikametini kullanmaktadır.

Ankara’dan otomobille gelecekler için Eskişehir – Bozüyük – Balıkesir istikametinden toplam da 660 kilometrelik bir yolla buraya varılır.

İzmir’den Menemen, Aliağa, Dikili sahil yolu takip edilerek 155 km’lik bir yolculuk sonrası ilçeye ulaşılır.

Metro, Ulusoy, Kamilkoç, Truva, Anadolu gibi yurt çapında hizmet veren otobüs firmaları dışında yerel firmalar da Ayvalık’a seferler düzenliyorlar.

Körfez Havaalanı : 45 km
Dikili : 38 km
Edremit : 48 km
Akçay : 58 km
Güre : 67 km
Altınoluk : 74 km
Assos : 120 km
Balıkesir : 127 km
Foça : 132 km
İzmir : 155 km
Bozcaada : 158 km
Çanakkale : 184 km
Bandırma : 216 km (İDO)
Çeşme : 230 km
Kuşadası : 235 km
Bursa : 278 km
Yalova : 347 km
Bodrum : 385 km
İstanbul : 530 km (Çanakkale üzerinden)
İstanbul : 430 km (Yalova üzerinden)
Ankara : 660 km

Ayvalık Haritası


Daha Büyük Görüntüle

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome