A+ A A-

Kazdağları Manzarası ve Enfes Zeytinleri İle Edremit

edremitBalıkesir’in Ege Denizi kıyısında kalan ilçesi Edremit, ulusal parkları, kanyonları, plajları ve tarihi yerleriyle bölgenin en önemli tatil merkezlerinden biridir. Akçay ve Altınoluk bölgeleri ile Zeytinlik de tatilcilerin ilgisini çeken yerlerden.

Doğal güzelliklerin tarihi doku ile harmanlandığı Edremit’te dolu dolu bir tatil geçirirken kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz.

Spor ve Doğa

Edremit en çok Akçay ve Altınoluk plajları ile ünlü. Halka açık üç önemli plajı bulunan Akçay, soğuk artezyen suları ile dünyada eşine az rastlanacak özelliklerden birine sahiptir. Termal turizme bölgenin katkısı büyüktür. Altınoluk ise temiz ve bol oksijenli havası nedeniyle Oksijen Çadırı olarak adlandırılır. Kalp ve astım hastalarının sıklıkla gelmesinden ötürü çok sayıda tatil evleri ve oteller yer almaktadır.

Ayrıca Kazdağı Milli Parkı her türlü doğal güzelliğe tanık olabileceğiniz bir yer. Vadi ve kanyonlar ile sık ağaçlı ormanlar bu bölgede yer alır. Trekking ve doğa keşif turları en çok yapılan aktiviteler arasında yer almaktadır.

Gece Hayatı

Yaz ayları ile birlikte hareketlenen bölgede festival ve konserler düzenlenmekte, otellerin ve ilçenin merkezindeki barlarda eğlenilmektedir. Canlı müzik hizmeti veren restoranlar da misafirlerin hem kulağına hem damağına hitap etmeyi iyi bilirler. Mekanlar yöresel ve dünya müziklerini sizinle buluştururlar.

Kültür ve Tarih

Antik Çağ’daki adı Adramytteion olan Edremit, M.Ö. 1443’te kurulmuş bir şehir. Lidyalılardan Osmanlıya geçen kent kurtuluş savaşı yıllarında da önemli merkezlerden biri olmuştur. 9 Eylül 1922’de düşman işgalinden kurtulmuş ve Balıkesir’e bağlanmıştır. Günümüzde her yıl bu tarihler Kurtuluş bayramı olarak kutlanır.

Balkan göçleri ile bölgeye gelen Türkmenler, Muhacirler ile yöre halkının birlikteliği sayesinde bu günkü görünümüne kavuşmuştur. Etnografya Müzesi’nde tanık olabileceğiniz güzelliklere ek olarak Hıdrellez Şenlikleri yöre kültürünün örneklerini görebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Konaklama

Edremit’te termal, butik ve apart oteller bulunmakta. Otel ücretleri 100 – 150 TL arasında değişirken pansiyonlarda daha rahat konaklama imkanına erişebilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome