A+ A A-

Heredot’u Kendine Hayran Bırakan Ada: Cunda

cundaAlibey Adası adıyla da bilinen Cunda Ayvalık’a bağlı bir tatil beldesi. Köprü ile Lale Adası’na bağlanır. Son zamanlarda turizmciler tarafından keşfedilen bölgede çok sayıda konaklama yeri ve balık lokantaları açılmıştır. Özellikle zeytinyağları ile tanınan bu saklı cennetin o kadar çok keşfedilecek güzelliği var ki.

Sit alanı olarak 1976’da koruma altına alınan ada ve çevresi, restorasyonlarla bugünkü görünümüne kavuşturulmuştur. Yörede bulunan iki batık kent de tarihçilerin ilgisini çekmektedir. Siz de farklı bir tatil geçirmeyi dilerseniz bu eşsiz coğrafyaya adım atabilirsiniz.

Spor ve Doğa

Ada olmasından dolayı özellikle su sporlarına imkan tanınan bölgede çeşitli aktivitelerde bulunmanız mümkün. Doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları sizleri bu sade ve alımlı coğrafyayla buluşturabilir. Ulaşım ağının gelişmiş olması nedeniyle Ayvalık ve Sarımsaklı gibi önemli yerleri de görebilirsiniz.

Ayrıca bir sandal kiralayarak balık tutabilir, sakinliğin ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Gece Hayatı

Cunda’da gece hayatı otellerin barlarında ve kıyı restoranlarında oldukça hareketli geçmektedir. Dans geceleri, partiler ve canlı müzikler eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilir, yorucu gecenin sabahında ise yöre lezzetlerinden hazırlanan sofralara oturabilirsiniz. Ayrıca plajlarda düzenlenen aktivitelere de rahatlıkla katılabilirsiniz.

Kültür ve Tarih

Kokuluada ve Cunda isimleri ile anılan ve şimdilerde daha çok Alibey Adası olarak bilinen tatil merkezinin tarihçesi Piri Reis’in haritalarından elde edilen bilgilerle şekillenir. Rumların mübadele ile Türklerle yer değiştirmesinden sonra bugünkü kültürel görünümünü kazanmıştır. 1966’ya kadar Ayvalık üzerinden ulaşım sağlanmıştır.

Pateriça Köyleri, Taksiyarhis Kilisesi, Aga Triyada Kilisesi ve Despot Evi görülmeye değer yapılardandır.

Konaklama

32 adet konaklama tesisi ile Cunda yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamakta. Mevsimine göre otel fiyatları değişirken kışın 70 TL’ye kalabileceğiniz bir otele , yazın 400 TL vermeniz mümkün. Bu sebeple erkenden rezervasyonunuzu yaptırarak hem tatilinizi hem de bütçenizi garantiye almış olursunuz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome