A+ A A-

Bunaltmayan Yaz Tatili Altınoluk’ta Yaşanır

AltınolukBalıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk şirin bir tatil kasabasıdır. 1991 yılında Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından kentsel sit bölgesi ilan edilmiştir.

Tarihi bir dokusu olan Altınoluk’ta doğal yapı korunarak bir yandan restorasyon çalışmaları devam etmektedir. Tüm tatilcilerin Ayvalık’a geldikten sonra mutlaka görmeye geldikleri bir adrestir.

Sahil şeridindeki kafeler, çay bahçeleri, büyük çarşısı ve ücretsiz halka açık plajlarıyla her kesimden tatilciye hitap ediyor.


Spor ve Doğa

Alplerden sonra dünyanın en fazla oksijeninin bulunduğu yerdir. Özellikle solunum rahatsızlığı olanlar buraya gelerek Kazdağları’ndan gelen oksijenle ilaç kullanmadan iyileşebilmektedir. Yöre halkı buranın havası ve doğal ürünleri sayesinde çok uzun yaşıyorlar. Onların gülümseyen capcanlı yüzlerini gördüğünüzde inanamayacaksınız. Yunan mitolojisindeki adı İDA olan Kazdağları’ndan gelen temiz hava yeşil ile mavinin kucaklaştığı kasabada nefes almanın bile başka türlü olduğunu göreceksiniz.

Şahinderesi Kanyonu’nda mutlaka keşfe çıkmalısınız. Burası gerçek bir doğa harikası. Bölgedeki hava değişimini sağlayan kanyon 27 km uzunluğundadır. Kanyon boyunca şifalı otlar ve bitkiler bulunuyor. Ancak buraya izinsiz girilmiyor. Gerekli izni aldıktan sonra mutlaka bir rehber eşliğinde gezmelisiniz. Yanınıza mayo ve bikininizi almayı unutmayın. Kanyon boyunca yüzebileceğiniz tertemiz sular bulacaksınız.

Gece Hayatı ve Yeme – İçme

Tarihi sokaklarda bulunan ve gençlerin uğrak noktası olan barlarda eğlence sabaha kadar devam ediyor. Sukhse Karaoke bar, Antique Bar gibi mekanlarda gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Tarihi Altınoluk sokaklarında bulunan ve gençlerin uğrak noktası olan barlarda eğlence sabaha kadar devam ediyor. Sukhse Karaoke bar, Antique Bar gibi mekanlarda gönlünüzce eğlenebilrsiniz.

Kültürü ve Tarihi – Gezilecek Yerler

Yerleşimi yüzyıllar öncesine dayanan Altınoluk’un bulunduğu yerde M.Ö 800’de Antandros kurulmuştu. Bugün o mirasın üzerinde bulunan beldenin eski adı 1927 yılına kadar Papalık’tı.

Köye ilk yerleşenler Osmanlı tarafından yerleştirilen Söğütlü yörükleridir. Rum yerleşimi ise Midilli’den çalıştırılmak üzere 1820’li yıllarda getirilen ve buraya yerleşen Rumlarla olmuştur. Bu güzel belde Türk ve Rum mimarisinin bir arada bulunduğu harika bir görünüme sahiptir. Pek çok tescillenmiş tarihi yapıların acilen restore edilmesi gerekmektedir.

Altınoluk Konaklama

Buraya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılar ise:

  • Parion Antik Kenti ve sahili
  • Priapos Antik Kenti ve Kalesi
  • Mehmet Rüştü Bey Konağı
  • Halim Bey Köşkü
  • Kızöldün Tümülüsü
  • Polyksena Lahiti
  • Tarihi Mezarlık

Konaklama

Altınoluk’ta herkese uygun bir konaklama seçeneği bulunuyor. Oteller, sımsıcak aile yuvası pansiyonlar, eski Türk ve Rum evlerinin restore edilmesiyle hizmete açılan konaklar… Hepsi sizleri misafir etmeyi bekliyor. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome