A+ A A-

Oksijen Cenneti Akçay

AkçayEdremit’e 8 kilometre olan Akçay özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle her dönemde yoğun bir turist akını yaşamaktadır. Özellikle son dönemlerde iyice popüler hale gelip güneyindeki daha gelişmiş tatil beldeleriyle yarışır hale gelmiştir.

Beldede yapılan ve ünlü Zeytinli Rock Fest ile bölgeye dikkat artmış, yurdun her yerinden rock tutkunları buraya gelmiştir.

Dondurmacıları, sokak satıcıları ile size sıcak bir tatil kasabası izlenimi veren Akçay’da günün her saati mutlaka açık bir yerler bulabilirsiniz.

Spor ve Doğa

Su beldesi olarak bilinen Akçay’da doğa tutkunları için trekking ve dağcılar için uygun parkurlar bulunmaktadır. Ayrıca adrenalin tutkunları için Kazdağları’ndan aşağı kendilerini bırakarak yapacakları yamaç paraşütü etkinliği de tercih edilenler arasındadır.

Gece Hayatı ve Yeme – İçme

Akçay’ın yöresel lezzetleri arasında keşkek çok ayrı bir yere sahiptir. Sadece ilçe için değil aslında tüm Ege için keşkek milli yemek durumundadır. Keşkek yanında ikram edilen zerde ve etli pilavın mutlaka denemesi gerekmektedir. Bunun dışında balık buğulama çeşitleri ve özellikle sardalya denenmelidir.

Bölgede hem gündüz hem de gece yapacak bir sürü aktivite bulabilirsiniz. Gündüz harika yöresel lezzetlerle damaklarınız şenlendikten sonra akşam yediklerinizi eritmek için hareketli Akçay gece hayatına katılıp bar ve publarında çılgınca eğlenebilirsiniz.

Kültür ve Tarihi – Gezilecek Yerler

Akçay KonaklamaDoğal güzelliklerin hakim olduğu beldede gezebileceğiniz yerler ise:

  • Sarıkız tepesi
  • İskele
  • Öğretmenler Mahallesi
  • Pelit köy
  • İçmeler

Konaklama

Akçay’da her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulmak mümkün. Dilerseniz lüks bir otelde tam pansiyon konaklayabilir, dilerseniz şirin bir apartta ya da pansiyonda kalabilirsiniz. Kamp yapmak için de uygun alanlar bulunuyor. Tamamen sizlerin tercihine kalıyor.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome