A+ A A-

Dalış Nedir?

Sualtı sporları arasında en heyecan verici olanı belki de dalıştır. Temelde iki çeşidi bulunuyor:

  • Serbest dalış
  • Scuba Diving ( Tüplü)

Serbest Dalış

Serbest dalış insanın nefesini tutarak sualtında gösterebildiği kadar çok performans göstermesidir. Profesyonel sporcular tarafından alınan eğitimlerin ardından yapılabilen bir spordur. Adrenalin tutkunlarının deneyip de vazgeçemediği bu aktivitenin amacı insan vücudunun sınırlarını görmeye dayanıyor.

Bir kişinin serbest dalış yapabilmesi tamamen adaptasyon işidir. Vücuduna oksijensiz çalışmayı öğretmesi eğitmesi demektir. Kişiden kişiye bu süreç değişmektedir. Ancak kesinlikle vücudu bu eğitimden geçirmek gerekmektedir. Kategorileri ise:

Dalış Nedir

  • Dikey
  • Malzeme destekli sabit ağırlık
  • İp destekli sabit ağırlık
  • Desteksiz sabit ağırlık
  • Limitli değişken ağırlık
  • Limitsiz değişken ağırlık
  • Malzeme destekli yatay
  • Desteksiz yatay

Bu alanda oldukça fazla yarışmalar düzenliyor. Amaç sporcunun nefesini tutabildiği kadar tutup inebildiği en derin noktaya kadar inmesidir. Rekortmen dalgıçlar aslında ayrı bir insan türü gibidirler. Bilim adamları bu sporculara hayranlıkla bakarlar.

Scuba Diving

Herkes tarafından rahatlıkla yapılması için popüler bir spor haline gelmiş şeklidir. Scuba Diving yani aletli dalış için nefesinizi tutmanıza gerek yoktur. Bu dalış tipinde tüple dalındığı için belli bir eğitim aldıktan sonra sertifika sahibi olabilirsiniz. Üstelik bu eğitimler sanıldığı gibi çok uzun zaman almıyor. Sadece bir haftalık bir eğitimden sonra tüple dalmaya başlayabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Amasra

Amasra

Amasra, Batı Karadeniz’de bulunan, Bartın iline bağlı, küçük ve şirin bir tatil...

Gelibolu

Gelibolu

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan, Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan...

 

Tüm tatil bölgeleri »

AYVALIK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ayvalığı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. ayvalikoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome